Kapitalne wieści dotarły do nas dzisiaj z Warszawy, gdzie od piątku odbywała się 23. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży / Mistrzostwa Polski U18 - Karina Sofińska została mistrzynią Polski w trójskoku!

Wychowanka MOSM Tychy i podopieczna trenera Bogdana Przybycina wraz ze swoim szkoleniowcem jechała do Warszawy pełna wiary i nadziei. W lutym zdobyła srebro halowych mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych, a na czerwcowych zawodach w Bielsku-Białej zanotowała swój rekord życiowy - 11 m 65 cm. Co więcej, podczas jednego z treningów w Tychach, który miał miejsce tydzień przed mistrzostwami w Warszawie, Karina skoczyła na odległości 11 m 69 cm.

Zawody w stolicy kraju nasza zawodniczka rozpoczęła jednak bardzo nerwowo. Podczas sobotnich eliminacji spaliła dwie pierwsze próby, fundując ogromny horror swojemu trenerowi i kibicom, a przede wszystkim sobie. W trzeciej próbie Karina pokazała jednak ogromną klasę, skacząc aż 11 m 86 cm! Taki wynik dał jej nowy rekord życiowy i wygraną w eliminacjach - druga była Marta Łada z Siódemki Ostrołęka z wynikiem 11 m 63 cm.

W niedzielę Karina Sofińska pokazała już ogromną klasę. W swojej pierwszej finałowej próbie poprawiła wynik z eliminacji, od razu plasując się na 1. miejscu. W kolejnych próbach utrzymywała wysoką dyspozycję, notując kolejno: 11 m 76 cm; 11 m 65 cm; 11 m 83 cm i kolejny rekord życiowy - 11 m 89 cm.

Kropkę nad "i" nasza zawodniczka postawiła jednak w ostatniej, szóstej próbie, skacząc na odległości 11 m 97 cm (wiatr +2,3 - zbyt silny, stąd wynik ten nie może zostać zakwalifkowany jako rekord życiowy)! Taki wyczyn po prostu musiał skończyć się złotym medalem mistrzostw Polski i tak też się stało!

Srebro zdobyła Aleksandra Kwiecień (Hermes Gryfino) z wynikiem 11 m 90 cm, a brąz Marta Łada (Siódemka Ostrołęka) - 11 m 88 cm.

Karino i trenerze Bogdanie - serdecznie Wam gratulujemy!!!

Fot. pzla.pl