Na zdjęciu sprinter Marcin Ławreszuk (pierwszy z lewej) tuż obok aktualnego mistrza świata z Londynu 2017 Ramila Gulijeva podczas półfinałowego biegu mistrzostw Europy juniorów w Novym Sadzie 2009 - najwyżej notowany zawodnik sekcji lekkoatletycznej MOSM Tychy, reprezentant Polski juniorów i młodzieżowców. Pierwszy zawodnik sekcji, który wystąpił w mistrzostwach Europy juniorów (właśnie Novi Sad - Serbia 2009). Pierwszy zawodnik klubu, który osiągnął wynik klasy mistrzowskiej - 10,63 s na 100 m przy wietrze 0,0.

 

Trener koordynator: Józef Gawlina, e-mail: mosmla@onet.pl

Dzieci do biegów długich i średnich prosimy o kontakt z trenerem Józefem Gawliną, e-mail: mosmla@onet.pl.

Natomiast dzieci do biegów krótkich i skoków prosimy o kontakt z trenerem Bogdanem Przybycinem, e-mail: tyskalekkaa@gmail.com.

Zapisy do grupy naborowej dla dzieci w wieku 8-10 lat - trener Anna Chłopek, e-mail: mosmtychykid@interia.pl.

Polecamy profil sekcji na Facebooku - kliknij TUTAJ.

Sekcja lekkiej atletyki MOSM Tychy prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży do lat 23. Klub jest zarejestrowany w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Treningi odbywają się na różnych obiektach sportowych w Tychach. Nabór do sekcji jest całoroczny (każdy zainteresowany proszony jest o kontakt mailowy). Zawodnicy podczas treningów i zawodów są ubezpieczeni. Treningi są bezpłatne. Klub zapewnia wykwalifikowaną kadrę szkoleniową oraz transport na zawody sportowe, które odbywają się na terenie całej Polski. Trenujący co pól roku przechodzą badania lekarskie pod kątem zdolności do uprawiania sportu.