6 stycznia w Poznaniu odbyły się V Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych. Ekipa MOSM Tychy wywalczyła niesamowite rezultaty - z zawodów wracamy z 5. medalami Mistrzostw Polski!

Oto następujące lokaty: Mistrzem Polski w kategorii K-1 500m seniorów został Wojciech Mielnik; V-ce Mistrzem Polski w kategorii K-1 500m juniorów został Karol Szczepanek; V-ce Mistrzynią Polski w kategorii C-1 500m Juniorek została Monika Wójcik; V-ce Mistrzem Polski w kategorii C-1 500 młodzików został Borys Boba; Brązowym medalistą Mistrzostw Polski w kategorii K-1 500m młodzików został Borys Boba.

Zajęliśmy także znakomite lokaty poza podium: 4 msc sztafeta C-1 2000m w składzie Wojciech Mielnik, Karol Szczepanek, Borys Boba, Michał Gonscz; 4 msc C-1 500m juniorek młodszych Oliwia Goj; 7 msc K-1 500m juniorek młodszych Oliwia Goj 7 msc C-1 500m juniorów młodszych Michał Gonscz 8 msc C-1 500m młodzików Tomasz Podlawski.

To nie koniec wspaniałych wiadomości - ekipa MOSM Tychy pomimo nielicznego składu w porównaniu do innych ekip, zajęła 4. miejsce w punktacji drużynowej łącznie na 34 kluby z całej Polski! Wygraliśmy również w punktacji z innymi klubami kajakowymi ze Śląska! Świetny występ całego kluby zagwarantował nam drogocenne nagrody ufundowane przez sponsorów: Polskiego Związku Kajakowego oraz firmy Olimpijczyk w postaci ergometru kajakowego oraz wiosła kajakowego.

Pozdrawiamy wszystkich kibiców i dziękujemy za trzymane kciuki! Więcej zdjęć na Facebooku MOSM Tychy.