W dniach 6-8 kwietnia nasi koszykarscy mistrzowie Śląska (rocznik 2004) uczestniczyli w turnieju o Puchar Solny w Wieliczce. Turniej ten jest etapem w cyklu przygotowań do mistrzostw Polski, w których nasz zespół będzie uczestniczył.

Wynik rywalizacji nie był najważniejszy, więc z radością informujemy, że chłopcy zdobyli BRĄZOWE medale!!!

Do najlepszej "piątki" turnieju wybrano Krzysztofa Machałę. Natomiast wyróżnienie dla najlepszego zawodnika w zespole trafiło do rąk Patryka Wojtyki, zaś statuetkę dla najlepszego obrońcy w drużynie MOSM otrzymał Bartosz Kudela.

Zawodnikom gratulujemy sukcesu zespołowego oraz wyróżnień indywidualnych, życząc udanych przygotowań do mistrzostw Polski!

***

Sukces odnieśli również nasi najmłodsi koszykarze, którzu zdobyli srebro w wojewódzkich rozgrywkach Skrzatów U10!

Decydujące mecze odbyły się w sobotę w Katowicach. W finałowej rozgrywce liczyły się zespoły UKS SP 27 Katowice, STELA Cieszyn oraz nasi chłopcy - drużyna złożona z uczniów klas IV koszykarskiej oraz klas III Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19.

Turniej rozpoczął się od porażki z Katowicami 9:61. Na szczęście po tym meczu prowadzący grupę trener Adam Kondratowicz zmotywował zespół, który w drugim meczu pokonał rówieśników z Cieszyna 36:19 i tym samym zajął II miejsce w śląskiej lidze skrzatów.

Gratulujemy chłopcom i ich rodzicom pierwszych sukcesów!