Za zawodnikami sekcji pływackiej MOSM Tychy kolejne zawody: Mistrzostwa Śląska 11-latków, Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10-11-letnich oraz Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików.

Podczas Mistrzostw Śląska 11-latków (15 czerwca), na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach, zawodnicy MOSM Tychy z rocznika 2007 wywalczyli brązowy medal w sztafecie na dystansie 4x50 m stylem dowolnym. Drużyna wystąpiła w składzie: Mróz Szymon, Mróz Maciej, Termin Eryk i Pindel Nikodem. Gratulujemy całej ekipie życiówek i życzymy udanych wakacji!

***

Nasi zawodnicy wzięli również udział w Ogólnopolskich Drużynowych Zawodach Dzieci 10-11-letnich. Grupa 19-osobowa w składzie: Kamila Jendrysko, Hanna Miernik, Natalia Brożek, Zuzanna Wojnar, Maja Dzik, Zofia Iżak, Michał Torbus, Tymoteusz Stala, Dawid Królikowski, Paweł Chodor, Bartłomiej Brożek, Piotr Gembala, Nikodem Walter, Krystian Kupczyk, Błażej Wiater, Nikodem Pindel, Maciej Mróz, Szymon Mróz, Eryk Termin, godnie reprezentowała MOSM Tychy.

Sztafeta chłopców 4x50 m stylem zmiennym w składzie: Krystian Kupczyk, Maciej Mróz, Eryk Termin i Nikodem Pindel zdobyła brązowy medal, a sztafeta chłopców 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Maciej Mróz, Szymon Mróz, Eryk Termin i Dawid Królikowski z czasem 2:20,99 stanęła na drugim miejscu podium. Gratulacje! Trenerami ekipy są: Barbara Lewandowska, Justyna Andrzejewska i Rafał Majcherczyk.

***

Natomiast w dniach 15-16 lipca pływacy z rocznika 2006 startowali w Raciborzu w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików. Na zakończenie sezonu pływackiego zawodnicy osiągneli bardzo dobre wyniki, pobijając swoje rekordy życiowe. MOSM Tychy w klasyfikacji generalnej uplasował się na 5 miejscu! Gratulujemy!

Punktowali wszyscy zawodnicy, a Dominika Górny zdobyła aż trzy medale: złoto na dystansie 100 m stylem motylkowym, srebro na 100 m i brąz na 200 m stylem grzbietowym.

Nasz klub reprezentowali: Górny Dominika, Nowak Wiktoria, Banaś Dominika, Mroczek Julia, Erkier Nikola, Muster Martyna, Hoffmann Oliwia, Ławniczak Aleksander, Sondej Sebastian, Kajdewicz Kacper, Brejnak Wiktor, Góra Igor, Bogdziun Maciej.