Zakończyła się rywalizacja ligowa o Mistrzostwo Śląska w minikoszykówce chłopców w kategorii Żacy U12M. Żacy z MOSM Tychy pod kierunkiem trenera Jarosława Rakowskiego odnieśli duży sukces zajmując 3 miejsce w tych rozgrywkach.

Mecze w sezonie 2017/2018, w których wzięło udział 20 zespołów z województwa śląskiego rozgrywane były w cyklu turniejów, każdy z każdym, bez rewanżów.

Turnieje rozgrywane były systemem „passarelli, co oznacza, że w pierwszej połowie meczu muszą zagrać wszyscy zawodnicy z protokołu, z tym, że w każdej kwarcie inna "piątka".

Ostatni turniej z cyklu zorganizowany przez UKS 27 Katowice, był praktycznie decydującym o miejscach na podium.

Tyszanie mający jedną przegraną na turnieju w Cieszynie, gdzie ulegli 1pkt. ze Stelą Cieszyn, jechali do Katowic z dużą szansą na wygranie całej ligi, ale warunkiem były zwycięstwa w obu meczach z UKS 27 Katawice oraz z MOS Katowice,

W pierwszym z pojedynków zaliczyli pewną wygraną z UKS wynikiem 42 -20.

Już na początku gry uzyskali dużą przewagę punktową, której nie pozwolili sobie odebrać do końca meczu. Na wyróżnienie w tym meczu zasługują Artur Wiśniewski zdobywca (12) pkt., Radek Waluscha i Konrad Październy po 7 pkt. oraz Szymon Krzywoń. 5 pkt.

Przystępując do drugiego meczu oba zespoły MOSM Tychy i MOS Katowice miały świadomość stawki o jaką grają. Zwycięzca tego pojedynku wygrywa całą ligę. Przebieg gry był bardzo emocjonujący. Szala zwycięstwa przeważała raz na jedną raz na drugą stronę. Rywalizacja zakończyła się jednak zwycięstwem zespołu MOS Katowice. Początek był zaskakująco skuteczny dla zespołu z Katowic. Po celnym rzutach z dystansu pierwsza kwarta kończy się wynikiem 16-4 dla Katowic. Nie zniechęciło to jednak naszych graczy i po kilku uwagach trenera zaczęli mozolnie odrabiać straty. Po dwóch kwartach na prowadzeniu był zespół MOS-u (23-18) W trzeciej kwarcie gracze MOSM grali z minuty na minutę coraz lepiej i co najważniejsze skutecznie. Dzięki świetnej obronie i wysokiej skuteczności w ataku schodzą na przerwę przed czwartą kwartą z trzypunktową przewagą 30-33. Ostania odsłona to powrót do lepszej skuteczności graczy z Katowic. Wysiłek włożony w odrabianie strat kosztował zespół MOSM zbyt wiele, co spowodowało w czwartej kwarcie słabsze chwile w obronie. Jeszcze w 4 min. był remis 37-37, końcówka należała jednak do zespołu z Katowic, w której zdobyli kolejne 7 pkt., w efekcie wygrywając cały mecz 44-39.

Tym razem ponownie na wyróżnienie zasługuje Szymon Krzywoń, który w trzeciej kwarcie przyczynił się do odrobienia strat, zaliczając serię celnych rzutów, zdobywając łącznie 10 pkt. oraz Artur Wiśniewski 8 pkt. ponadto Roch Anczykowski 4pkt.,Konrad Październy 4pkt., Radek Waluscha 4kt.

Sezon 2017/2018 należy uznać za bardzo udany. Z przebiegu rywalizacji w tegorocznej edycji należy zakładać, że dalszy rozwój umiejętności poszczególnych zawodników w zespole, pozwoli aby w przyszłorocznych rozgrywkach włączyć się do rywalizacji o wysoki miejsca w tabeli.

W minionym sezonie na sukces zespołu wspólnie zapracowali Roch Anczykowski, Mateusz Budzicz, Błażej Damek, Wiktor Czyżewski, Jan Forfecki, Kacper Gardynik, Igor Górzkowski, Jan Iżak, Filip Kłap, Kacper Kochanowski, Szymon Krzywoń, Dawid Libecki, Bartosz Motyka, Konrad Październy, Michał Sawa, Kacper Szczyglewski, Radosław Waluscha, Artur Wiśniewski.

Wszelkich informacji o przebiegu rozgrywek – wyniki meczy, tabele – można uzyskać na stronie Śląskiego Związku Koszykówki - LINK.