To był kapitalny weekend dla pływaka MOSM Tychy, który zdobył dwa złote medale Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich!

Podczas zawodów rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim Dawid Wiekiera najpierw sięgnął po złoto na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 30,43. Natomiast dzisiaj podopieczny trener Aleksandry Radek okazał się najlepszy na dystansie 100 m stylem klasycznym z czasem 1:05,25! Ogromne gratulacje dla Dawida i Pani Trener!

Ponadto w mistrzostwach 16-latków, w finale B na dystansie 100 m stylem motylkowym można było zobaczyć Wiktorię Niemczyk, która z czasem 1:08,07 zakończyła rywalizację na 17. miejscu.

Równocześnie w Oświęcimiu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich, w których brał udział Kacper Komorowski. Zawodnik MOSM na dystansie 50 m stylem klasycznym wywalczył finał B z czasem 32,16 i uplasował się na 15. pozycji. Natomiast na dystanie 200 m stylem klasycznym Kacper wypływał finał A z czasem 2:35,04.