Dzisiaj w Kielcach rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata kobiet do lat 18 w piłce ręcznej. W finałach startują 24 drużyny, a w składzie reprezentacji Polski️ mamy dwie wychowanki MOSM Tychy i absolwentki SP nr 35 w Tychach!

Mowa o Emilii Kowalik (na zdjęciu) oraz Nadii Bury!

W tym miejscu przypomnijamy, że Emilia Kowalik cały czas reprezentuje MOSM Tychy, a od III klasy gimnazjalnej jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Natomiast Nadia Bury trenowała w Tychach przez całą szkołę podstawową i I klasę gimnazjum, potem grała w Chorzowie, a od roku, podobnie jak Emilia, uczy się w SMS w Płocku.

Emilia to wychowanka trenera Stanisława Loski, a w gimnazjum prowadził ją Jerzy Ciałoń. Nadię zaś trenowała Agnieszka Żogała-Jeglińska, a w I klasie gimnazjalnej Krzysztof Willem.

Polki zmierzą się w grupie z Niemkami, Rumunkami, Austriaczkami, Angolkami i Słowaczkami. W pierwszym dzisiejszym meczu biało-czerwone rozgromiły Angolę 26:19 (13:10) - Emilia i Nadia zagrały w tym meczu, ale muszą jeszcze poczekać na swoje pierwsze bramki w turnieju.

W czwartek w swoim drugim meczu Polska zmierzy się ze Słowacją. Mistrzostwa potrwają do 19 sierpnia. Wszystkie informacje można znaleźć na profilu Handball Poland 2018 oraz na specjalnej stronie turnieju - polecamy! No i oczywiście kibicujcie naszym dziewczynom!