W dniach 24-26 sierpnia w Portugalii odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w Sprincie Kajakowym. W imprezie wystartowały dwie wychowanki MOSM Tychy, a jedna z nich zdobyła brązowy medal!

Po brąz sięgnęła nasza dwukrotna medalistka olimpijska z Londynu i Rio de Janeiro, a więc Karolina Naja! Tyszanka wywalczyła ten medal w konkurencji K4 na 500 m razem z Anną Puławską, Karoliną Kołodziejczyk oraz Heleną Wiśniewską. Nasza Karolina jest najbardziej doświadczoną zawodniczką z całej czwórki, stąd też była tzw. szlakową. Polki ukończyły rywalizację z czasem 1.34,568. Wygrały Węgierki przed zawodniczkami z Nowej Zelandii.

Karolinie należą się tym większe słowa uznania, że przecież w ubiegłym roku urodziła synka, ale mimo to bardzo szybko i w fantastycznym stylu wróciła do sportowej rywalizacji. Zresztą synek Karoliny towarzyszył jej podczas zawodów w Portugalii, co widać na głównym zdjęciu - oczywiście Karolina po prawej, a Mietek w samym środku. Brawo!

W mistrzostwach wystartowała także zawodniczka i trener MOSM Tychy Magda Stanny, która zajęła 7. miejsce w Finale A C1 na 500 m. Ponadto Magda razem z Aleksandrą Jacewicz wygrały Finał B w rywalizacji C2 na 500 m. Również ogromne gratulacje!