Mamy dwie brązowe medalistki Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Toruniu!

Po medale sięgnęły Karina Sofińska (po prawej) w trójskoku w kat. U20 oraz Oliwia Ślusarczyk (po lewej) w skoku w dal w kat. U18. A w środku dumny trener Bogdan Przybycin! Gratulujemy!

Jako pierwsza medal zdobyła Oliwia Ślusarczyk, która w skoku w dal, w swojej czwartej próbie osiągnęła wynik 5m 52 cm, poprawiając swój rekord życiowy aż o 10 cm! Tuż przed ostatnią serią tyszanka zajmowała nawet drugie miejsce - ostatecznie srebro z wynikiem 5m 58cm zdobyła Klaudia Lis (MKL Toruń), a złoto wygrała Elżbieta Milewska (KS Podlasie Białystok) z wynikiem 5m 69cm. Radość Oliwii była tym większa, że był to jej pierwszy medal w zawodach rangi ogólnopolskiej. Trudno opisać, jak bardzo zawodniczka była zadowolona po zakończeniu konkursu. GRATULUJEMY, BRAWO! Polecamy film z ceremonii dekoracji oraz link do sesji porannej 3. dnia HMPJ 2019 - LINK.

A jak można zrelacjonować medal zdobyty przez Karinę Sofińską? Żal, niedosyt i złość, pomimo że ta zawodniczka zdobyła swój czwarty medal rangi mistrzostw Polski. W pierwszym trójskoku toruńskiego konkursu Karina objęła prowadzenie, a w drugiej próbie na odległość 12m 17cm poprawiła halowy rekord życiowy - i to pomimo, że skok był oddany sprzed belki (belka ma 20 cm). Kiedy wydawało się, że wystarczy skorygować tylko długość rozbiegu, to podczas trzeciej próby tyszance odnowił się uraz nogi, którego nabawiła się tydzień wcześniej w zawodach w Brzeszczach. Od tego momentu konkursu, Karina z uczestniczki stała się czynną obserwatorką wydarzeń. Wynik osiągnięty w drugiej kolejce skoków dał jej jednak brązowy medal mistrzostw Polski. Pozostał jednak spory niedosyt. Srebro z wynikiem 12m 37cm zdobyła Julia Janus (MKS Aleksandrów Łódzki), a złoto Aleksandra Kwiecień (MKS Hermes Gryfino) z wynikiem 12m 65cm. Film z ceremonii dekoracji oraz link do popołudniowych zmagań lekkoatletów - LINK.

Dodajmy jeszcze, że podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, województwo śląskie wygrało klasyficję medalową.

Ogromne gratulacje i słowa uznania dla Pana Trenera i naszych medalistek!

Opis zmagań pochodzi z profilu FB Tychy - Lekka Atletyka.