W dniach 5-7 lipca odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski 14-latków i 15-latków w pływaniu. Zawody były szczególnie udane dla Emilii Słabosz, która zdobył tytuł wicemistrzyni Polski 14-latek na dystansie 800 m stylem dowolnym!

14-latkowie w składzie: Emilia Słabosz, Julia Volkert i Ksawery Zięba startowali w Olsztynie, a 15-latkowie w składzie: Alicja Pinkowicz, Jakub Walter, Kamil Jaworski, Wojciech Łakota rywalizowali w Oświęcimiu.

Pierwszego dnia Emilia Słabosz w finale A na dystansie 400 m stylem zmiennym zajęła 4. miejsce oraz na dystansie 200 m stylem dowolonym 5. miejsce. Natomiast w Oświęcimiu Jakub Walter wywalczył finał A i uplasował się na 4.pozycji na dystansie 200 m stylem grzbietowym oraz finał B na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Drugiego dnia Emilia zaliczyły dwa finały A na dystansach 400 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym, zaś Jakub finał A na dystansie 50 m stylem grzbietowym i niesamowity finał B na dystansie 400 m stylem dowolnym.

Ostatniego dnia zmagań Emilia Słabosz wywalczyła srebrny medal na dystansie 800 m stylem dowolnym - gratulujemy! Słowa uznania należą się również Julii Volkert, która na dystansie 100 m stylem dowolnym wywalczyła finał B.

W Oświęcimiu zaś Jakub Walter walczył o medale na dystansie 100 m stylem grzbietowym i ostatecznie rywalizację zakończył na 6. miejscu.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i Pani Trener Aleksandry Radek!