W dniach 26-29 października w Gliwicach na Pływalni "Olimpijczyk" odbyły się mistrzostwa Śląska w pływaniu.

Dnia 26.10.2020 r. najmłodsi pływacy MOSM Tychy - uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 z rocznika 2010, rywalizowali podczas mistrzostw Śląska Dzieci 10-letnich. Zawody odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym, przy zachowaniu zasad obowiązujących na imprezach sportowych bez udziału publiczności.

Bartosz Księżarczyk, podopieczny pani trener Aleksandry Radek, zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem klasycznym, wyprzedzając czwartego na mecie zawodnika zaledwie o 0,01 sekundy.

Na trzecim stopniu podium uplasowała się także sztafeta chłopców 4x50m stylem zmiennym w składzie: Cezary Róg, Szymon Krzyk, Bartosz Księżarczyk i Jakub Kupczyk.

W drużynie znalazło się 34 zawodników, którzy zmagali się z zawodnikami z całego województwa śląskiego, zaliczając wiele rekordów życiowych. Trenerami ekipy są: Aleksandra Radek i Justyna Andrzejewska. Gratulujemy!

***

Natomiast w dniach 28-29.10.2020 r. również w Gliwicach odbyły się mistrzostwa Śląska 13-latków. W zawodach rywalizowało około 150 zawodników z całego Śląska.

Mistrzynią Śląska na dystansie 100m stylem zmiennym została Hanna Miernik. Podopieczna pani trener Justyny Andrzejewskiej wywalczyła także brązowy medal na dystansie 200m stylem zmiennym.

Tytuł Wicemistrza Śląska na dystansie 100m stylem grzbietowym wywalczył Szymon Mróz.

Wicemistrzyniami Śląska zostały również dziewczęta w sztafecie 4x100m stylem zmiennym w składzie: Natalia Brożek, Kamila Jendrysko, Hanna Miernik i Kinga Cichoń.