W sobotę, 7 listopada w Dąbrowie Górniczej odbyły się mistrzostwa Śląska 11-latków w pływaniu, w których wzięło udział prawie 250 zawodników z całego województwa śląskiego.

Ekipa MOSM Tychy liczyła aż 22 zawodników i była jedną z najliczniejszych. Wszyscy zawodnicy to uczniowie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19, podopieczni trenerek: Justyny Andrzejewskiej, Barbary Baranowskiej i Aleksandry Radek.

Najlepiej spisała się Michalina Ulman, podopieczna pani trener Aleksandry Radek, która została mistrzynią Śląska na dystansie 50m stylem motylkowym oraz wywalczyła brązowy medal na dystansie 100m stylem dowolnym.

Siła tyskiej ekipy drzemała również w sztafetach zarówno dziewcząt, jak i chłopców, gdyż wszystkie startujące sztafety zdobywały medale!

Dwukrotnie na drugim stopniu podium stawały dziewczęta na dystansie 4x50m stylem dowolnym i 4x50m stylem zmiennym w składzie: Michalina Ulman, Lena Ponińska, Julia Musialska i Zuzanna Żerdka.

Chłopcy na dystansie 4x50m stylem dowolnym również wywalczyli srebrny medal w składzie: Kuba Furtok, Jan Hyrnik, Kacper Kozik i Kacper Szczurek, który znakomicie popłynął na ostatniej zmianie.

W sztafecie zmiennej, która wywalczyła brązowy medal płynęli: Kuba Furtok, Olivier Nogalski, Paweł Radek i wspominany już Kacper Szczurek, który został bohaterem wyścigu płynąc kraulem na ostatniej zmianie.

Trener Aleksandra Radek podsumowała zmagania: "Rok temu ta sama ekipa wywalczyła jeden medal w sztafecie dziewcząt, teraz tych medali mamy sześć i w sumie 10 zawodników stawało na podium - to ogromny postęp. Pomimo pandemii i tego, że od 12 marca do 1 czerwca ćwiczyliśmy tylko w domu i tylko zdalnie prowadziliśmy zajęcia wyłącznie na lądzie, to okazało się, że zaangażowanie zawodników, rodziców i oczywiście trenerów dało niespodziewany efekt. Dziękuję rodzicom, którzy sami ćwiczyli z dziećmi, kupowali bieżnie i inny sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu, choćby maty, taśmy i ciężarki. Dziękuję też dyrekcji naszej szkoły i MOSiR-u, że zrobiła wszystko, abyśmy mogli trenować, jeśli tylko było to możliwe. Nie możemy się doczekać, aby trenować w normalnych warunkach."