Tyszanka, wychowanka MOSM Tychy i fantastyczna kajakarka Karolina Naja podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio zdobyła dwa medale - srebro i brąz. Tym samym jej olimpijska kolekcja wynosi aż cztery krążki!

Wychowanka trenerów Sylwii i Marka Stannych w K2 na dystansie 500 metrów zdobyła medale na trzech ostatnich igrzyskach: brąz w Londynie w 2012 roku i brąz w Rio de Janeiro w 2016 roku (wspólnie z Beatą Mikołajczyk), a teraz srebro w Tokio w duecie z Anną Puławską.

Jakby jednak tego było mało - na koniec igrzysk Karolina zdobyła swój czwarty medal olimpijski! Ponownie był to brąz, ale tym razem w K4 na 500 metrów. Jest to pierwszy w historii kobiecego kajakarstwa medal wywalczony w czwórce. Karolina osiągnęła ten sukces z Anną Puławską, Justyną Iskrzycką oraz Heleną Wiśniewską.

Co warte podkreślenia - tyle samo medali olimpijskich co Karolina Naja (cztery) mają Adam Małysz, Kamil Stoch, Robert Korzeniowski i Witold Woyda. Więcej zdobyła tylko Irena Szewińska, Jerzy Pawłowski i Justyna Kowalczyk.

Ogromne gratulacje i jesteśmy z Ciebie dumni Karolino!

Fot. Tomasz Markowski / Karolina Naja FB