Dwie zawodniczki MOSM Tychy oraz uczennice Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 w Tychach: Nikola Gucwa i Liliana Tabak zajęły 2. miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży z siatkarską reprezentacją województwa śląskiego. Brawo!

Z innych siatkarskich aren:

***

Najmłodsze siatkarki wywalczyły awans do finałów Mistrzostw Śląska w kategorii dwójek. Gratulujemy Gabrysi, Kasi i Hani (dziewczyny na głównym zdjęciu), a także trenerce Ewelinie Wodo, które osiągnęły ten wynik.

Natomiast nasz kolejny zespół uplasował się na miejscach 9-15, a pozostałe drużyny dzielnie walczyły na szczeblu regionalnym.

Będziemy trzymać kciuki za turniej finałowy, który odbędzie się 4 czerwca w Katowicach, gdzie opróćz dwójek zaprezentują się również czwórki. Powodzenia!

***

Jeszcze wcześniej siatkarki MOSM uczestniczyły w Festiwalu Siatkówki w Rudzie Śląskiej. W sobotę rywalizowały dziewczyny z klasy 4a w kategorii dwójek. Po emocjonujących spotkaniach, nasze drużyny zajęły następujące miejsca: 6, 11, 15 oraz 18. Warto zaznaczyć, że w całym turnieju wzięło udział aż 36 zespołów.

W niedzielę swoje umiejętności pokazywały dziewczyny w kategorii młodziczek. W bardzo eksperymentalnym składzie, który pierwszy raz spotkał się dopiero na parkiecie, dziewczyny zajęły wysokie 2. miejsce. Apetyt rósł w miarę jedzenia, także nasza drużyna miała szansę na złoto, ale gorsza gra w jednym secie zadecydowała o końcowej lokacie.