Jakub Walter, wychowanek MOSM Tychy i trener Aleksandry Radek, reprezentujący obecnie barwy Unii Oświęcim wywalczył w sztafecie 4×200 m stylem dowolnym brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w Bukareszcie.

To wielki sukces zawodnika, który przed kilkoma miesiącami zdobył pierwsze miejsce plebiscycie „Twoich Tychów” i MOSiR-u na Najpopularniejszego Sportowca 2021 roku.

J. Walter popłynął w sztafecie wraz z Ksawerym Masiukiem, Krzysztofem Matuszewskim i Adamem Zdeblem. Na pierwszych czterech długościach basenu Masiuk poprawił życiówkę, Matuszewski i Zdybel utrzymali się w czołówce, a wyścig na trzecim miejscu zakończył Walter. Rezultat 7.21,33 pozwolił polskiej sztafecie o sekundę wyprzedzić Brytyjczyków. Złoto zdobyła sztafeta włoska, a srebro – turecka.

Tyszanin bardzo dobrze popłynął w indywidualnym starcie na 200 m st. dow. W finale zajął 6. miejsce z nowym rekordem życiowym 1.49,56. Na 400 m st. dow. nie udało mu si e zakwalifikować do finałów.