Nasi zapaśnicy walczyli na północy kraju - a dokładnie w Koszalinie w XI Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym.

Niezwykle ważne zawody, podsumowujące całoroczną pracę - 204 zawodników z 59 klubów z całej Polski.

Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników: Kacper Sitek w kat. 38 kg (1 wygrana walka) oraz Tymon Wieczorek w kat. 48 kg. Zawodnicy startowali pierwszy raz na Mistrzostwach Polski, niestety mistrzostwa zakończyli poza strefa medalową.

Walczyliśmy również w XXVIII Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym w Katowicach w stylu klasycznym, zdobywają cztery medale. Drugie miejsca zdobyli:
- Danil Kryvonos w kat. 35 kg,
- Tomasz Prorok w kat. 47 kg,
- Norbert Zyg w kat. 66 kg.

Trzecie miejsce w tym dniu zdobył Bradley Kowalski w kat. 42 kg, który jednak nie będzie dobrze wspominać tych zawodów, albowiem podczas walki przy upadku złamał lewą rękę w przedramieniu i został odwieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację. ŻYCZYMY SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA!

***

26 listopada w Rudzie Śląskiej na Pogoni odbył się XXXII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka w zapasach w stylu klasycznym.

Na 5-osobowy skład naszego zespołu zdobywamy cztery medale: trzy złote i jedno srebro.

Każdy z zawodników stoczył po cztery walki w swojej kategorii. Złote medale zdobyli:
- Daniil Kryvonos,
- Tomasz Prorok,
- Tymon Wieczorek.

Srebto wywalczył Kacper Sitek. Drużynowo MOSM Tychy zajął 3. miejsce w turnieju. Gratulacje dla zawodników za walkę!