W Ostrawie rozegrano halowe mistrzostwa Województwa Śląskiego. W zawodach odnotowaliśmy 7. medali tyskich lekkoatletów MOSM-u Tychy.

Julia Śliwa wygrała konkurs skoku w skoku w dal (rekord halowy klubu MOSM U-23). Karolina Kozik w biegu 1500 m była druga. Takie samo miejsce odnotowała Śliwa w biegu sprinterskim 60 m. Mateusz Misterek wygrał konkurs trójskok juniorów ( w skoku w dal był trzeci).

Bardzo dobry start biegaczy trenera Józefa Gawliny. Roksana Gaj wygrał 2000. Bartłomiej Wilk na tym samym dystansie był trzeci (oboje to kategoria wiekowa - juniorzy młodsi ).

Inne ciekawsze wyniki to 5. miejsce Tomasza Lubowieckiego w finale biegu 60 m juniorów. Szóste miejsce zajęli, Aleksander Gocal w skoku w dal, oraz Hania Jakubiec w biegu 200 m. Śliwa, Misterek. Lubowiecki i Jakubiec to podopieczni trenera Bogdana Przybycina.

Za dwa tygodnie we Wrocławiu odbędą się mistrzostwa Polski juniorów.